Nasa korkutan bir açıklama ile bin sayfadan oluşan kriz raporunu beyaz saraya sundu. Eğer teorileri haklı görülürse insanların önlem alması için uyarılar yapılacak işte raporun detayları...

Büyük bir kriz yaşanmaması için sadece Güneş yüzeyinde oluşacak ısı değişiminden dolayı dünyaya gelen ışınların azalacağı ve gücünü kaybedeceğinden dolayı 15 gün karanlıkta kalacağız açıklaması yapılsa da detaylar endişe verici, Rapora göre Venüs ve Jüpiter gezegenleri aralarında sadece 1 derece kalacak şekilde paralel bir düzleme girecek. Venüs, Jüpiter’in güney batısına geçecek ve bu sayede Jüpiter’den 10 kat daha parlak olacak. Venüs’ün yaydığı ışık, Jüpiter’deki gazların ısınmasına ve reaksiyona girmesine neden olacak. Gaz reaksiyonları tahmin edilemeyecek kadar çok hidrojenin uzaya salınmasına sebebiyet verecek. Hidrojen gazı ise Türkiye saatiyle 09.50’de Güneş’e temas edecek. Güneş ile temasa giren büyük miktardaki hidrojen gazı Güneş’te büyük bir patlamanın meydana gelmesine yol açacak. Patlama nedeniyle Güneş’in yüzeyinin sıcaklığı bir anda 9 bin santigrat’a çıkacak. Güneş, sıcaklığı çekirdeğine doğru emerek patlamayı durduracak açıklaması yapılsa da alternatif teoriler korkutuyor.

Türkiye saatiyle 15 Kasım saat 9:50’de gerçekleşecek olayı 9:58’de görebileceğiz ve güneşin ısısında yaşanan değişimlerden dolayı Mavi göreceğiz. Bu denli ısı değişiminin yaşanması teorisyenlere göre daha büyük felaketlere neden olacak güneşin gücünü kaybetmesi etrafında dönen gezegenlerin yörüngelerini de değiştirebileceğini söylüyor. Öyle bir şey söz konusu olursa yüksek ısı değişimleri yaşanarak yaşama uygun şartların bozularak kıyametin gelmesine neden olacak.

Bir diğer teori ise kıyametten daha kötü güneş ısıyı çekirdeğine çekmeye başladığında çekim gücünü kaybedecek ve etrafında dönen gezenler duracak eski gücüne gelene kadar gezegenlerin yörüngelerinde sabit kalabileceği aktarılırken yeniden güneşin çekim gücüne kavuşmasıyla yaşanacak hareketlilikle dünya tersine dönmeye başlayabilir eğer bu hesaplar doğru çıkarsa güneş doğudan değil batıdan doğmaya başlayacak bu teori oldukça güçlü ve bazı teorisyenler bu olayın güneşin ısı düzenini sağlamak için geçireceği 15 günlük süreçte olabileceğini ön görüyor. Eğer onlar haklı çıkarsa Mavi güneş batıdan doğup doğudan batacak ve ışık gücünün az olmasından kaynaklı bunu fark etmek biraz zorlaşacak.

Deprem, doğal afetler tetiklenebilir. Güneş yüzeyinde yaşanan patlamaların Ayı etkilemesi sonucu dünyaya uyguladığı kabarma çekiminin değişkenliği sonucu depremleri tetikleyebileceği düşünülürken doğa olaylarınında daha sert yaşanabileceği özellikle okyanus seviyelerinde yaşanacak değişimin dolaylı olarak birçok alanı etkileyeceği düşünülüyor.