Uygulamaları, kontakları ve dosyaları telefonları tokuşturarak paylaşabilirsiniz

Android Beam özelliği sayesinde ne istersenz aynı bilimkurgu filmlerindeki gibi paylaşabiliyorsunuz. Paylaşacağınız dosya ekrandayken, iki NFC'si açık olan cihazı sırt sırta birbirine tokuşturup, gönder tuşuna basın.. Çok kolay!

Telefonunuzun NFC'sinin açık olduğunu Samsung telefonlar için ayarlar -> bağlantılar -> kısmından, diğer cihazlarda da, ayarlar -> daha -> kısmından kontrol edebilir yine aynı yerden "Android Beam" ya da "S Beam" özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Harflerin üzerinde parmağınızı gezdirerek metin yazabilirsiniz

Samsung telefonlarda halihazırda varolan bu özelliği diğer telefonlarda da kullanmak için Google Play'den Google Keyboard'u indirmeniz gerekiyor. Alıştıktan sonra özellikle tek elle hızlı yazmanızı sağlayabilir. Tek yapmanız gereken elinizi kaldırmadan istediğiniz harflerin üstünden geçmeniz

Yüz Tanıma Kilidi

Ayarlar -> Güvenlik -> Ekran Kilidi

Galaxy cihazlar için: Ayarlar -> Ekran Kilidi -> Yüz Tanıma

Bir fotoğrafınızı vereceksiniz ve hazırsınız... Tabi her ortamda sizi tanıyamama ihtimaline karşı yedek olarak PIN kodu kullanabilir ya da bir çok fotoğraf çekerek yüz tanımanın performansını arttırabilirsiniz. Hatta "Presence Check" özelliğini aktif hale getirerek, başkasının fotoğrafınızı göstererek telefonu açmasını engelleyebilirsiniz. Çünkü bu özellik göz kırpmanızı kontrol ediyor.

Screenshot Almak

Home + power + ses açma tuşlarına aynı anda basarak ekran grüntüsünü alabilirsiniz.

Galaxy S4 için sadece home + power

Avcunuzu kullanarak telefonunuzu sessize alın ya da Screenshot alın

Eğer Samsung telefon kullanıyorsanız, gelen bir çağrıyı elinizi telefonun üstünden geçirerek susturabiliyorsunuz, ya da screenshot alaibliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Palm Motion'un açık olduğuna emin olmak.

Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden aktif hale getirebilirsiniz.