Kamera delisi ve yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, kararınıza yardımcı olacak bir konu ile karşınızdayız. Haydi fazla lafı uzatmadan, en iyi amiral gemilerinin kameralarının kalitesini, gözler önüne serildiği bu testi hep beraber inceleyelim.

Zamanla eski modelleri geride bırakacak olan bu yeni amiral gemileri özellikleri ile oldukça çok konuşuluyor.

Son zamanlarda kamera özellikleri ön plana çıkan HTC U Ultra, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus ve LG G6 için yapılan bu karşılaştırma ile birçok akıllı telefon kullanıcısının aklında kalan ‘‘ Hangi telefonun kamerası daha iyi?” sorusuna cevap bulacaksınız.

Aşağıdaki görseller hakkında kısa bir değerlendirme yapacak olursak, HTC U Ultra‘nın kamera çözünürlüğü ile ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

En iyi ve gerçekçi görüntüyü kullanıcılara aktarmayı başarabilen HTC U Ultra, doğal ve yumuşak görüntüleri ile dikkat çekiyor. Diğer üç modelin kameralarını hakkında bir kıyaslama yaptığımız zaman ise, LG G6 ve Galaxy S7 Edge ile çekilmiş fotoğraflar dolgunluğu ve sivrilmeleri ile ön plana çıkıyor.

iPhone’un yeni amiral gemisi iPhone 7 Plus ile çekilen fotoğraf ise, sıcaklığı ile işleri bir adım öteye taşıyor. Kısacası Apple, iPhone için geliştirdiği kamera yazılımları ile fotoğraflara kattığı sıcaklık ve canlılık ile güzel görüntülere imza atabiliyor.

Fakat doygunluğu ve canlılığı ile birlikte ön plana çıkan Galaxy S7 Edge ve LG G6 ile çekilen bu fotoğraflar diğer rakiplerine göre daha iyi sonuç elde ettiğini görmekteyiz.