Flat Earth Teorisi

Bu teoriye göre dünya düz bir şekle sahip. Evet, yanlış okumadınız. Bu ünlü teori, dünyanın aslında düz bir disk şeklinde olduğunu ve pisagor, aristo gibi bilim insanlarının bize tanıttığı dünyanın bu şekilde olduğunu fakat zaman içinde bu bilgiler ile oynandığını ileri sürüyor. Nasa ve benzeri oluşumların ise insanlığı kandırmak için yapılan dev projeler olduğunu söylüyor.

Kanıt: Dünyanın iki yarım küresinin birinden diğerine direk uçuş sayısı çok azdır ve kısa rotalar ise hep karışıktır. 1961 yılında yapılan Antartika anlaşmasında bulunan ''Hiç bir insan dünyanın kenarını görmemelidir'' şeklindeki maddesi de oldukça dikkat çekmeye yetiyor.

Codex Alimentarius Teorisi

Bu teoriye göre ise gezegenin nüfusu tarımsal gıdalar kullanılarak azaltılmak istenecek. Buna karşı çıkan tüm sivil, siyasi ve askeri liderlere dünyanın ileride kalabalıktan yaşanamaz bir yer olduğu anlatılacak ve ikna edilecek. Gıdalar insan nüfusunu yavaş bir şekilde yok edeceğinden kimse bu konuya dikkat etmeyecek.

Kanıt: Uzun zamandır sıkça adını duyduğumuz GDO'lu gıdalar bu teoriyi destekler nitelikte. Genetiği değiştirilen meyve ve sebzeler insanları yavaşça ölümün kucağına doğru itmekte. Üstelik bir ayrıntı daha, geçtiğimiz 50 yıl içinde bir çok ülkede kendi tohumlarının kullanılması yasaklanmış durumda. Düşündürüyor değil mi?

Chemtrails Teorisi

Bu teoriye göre insanoğlu gökyüzünden salınan gazlar ile yavaşça öldürülecek. Fakat bu hızlı bir ölüm olmayacağı gibi kanser gibi hastalıkları arttırarak insan nüfusunu azaltacak. Gökyüzünden dökülen gaz kütleleri sayesinde yapılacağı söylenen bu girişim oldukça ünlü bir teori.

Kanıt: 90'ların başından bu yana dünyanın dört bir yanından gökyüzündeki çizgi ihbarları gelmeye başlamıştır ve bu ihbarların sahiplerine bu çizgilerin yolcu uçaklarının bıraktığı zararsız izlerin olduğu söylenmiştir. Fakat radarlarda bu yolcu uçakları hiç görülmemekle beraber, bu kadar orantılı bir rotayı, aynı derecedeki paralel çizgi şeklindeki rotayı hiç bir yolcu uçağının kullanmasının mümkün olmadığı da söylenmiştir.

HAARP Teorisi

Bu teorilerin arasında en ünlü teori olarak Haarp hemen dikkat çekiyor. Bu teoriye göre hava ve iklimin kontrol edilebilir bir güç olduğu söyleniyor. Bu teknolojinin sahibi olan ülke, diğer ülkelere karşı yağmur yağdırmayacak ve depremler ile o ülkeyi yok edebilecek güçte olacaktır.

Kanıt: Alaska'da böyle bir tesis vardır ve fotoğraf bu tesise aittir. Yüksek güvenlik alanı olarak bilinir. Üstelik son yıllarda artan doğal afetler de göz önünde bulundurulunca insanın içini gerçekten bir korku kaplıyor.