1- İnsan vücudu sabah vakti akşam saatlerine nazaran daha uzundur. Evet sabahları 1 cm daha uzun olursunuz. Bunun sebebi , uyuduğumuz zaman disklerimizin arasının sıvı ile dolması. Gün içinde oturup kalkarken bu sıvı azalır bölece boyunuz kısalır.

2- Sebze ve meyve yemek, vücudunuzda aspirin üretmeyi sağlar. Journal of Agriculture and Food Chemistry'nin yaptığı deney sonucu sebze ve meyvelerde bulunan benzoik asit alan katılımcıların vicudunda salisik asit ürettiği anlaşıldı. Bu salisilik asit aslında aspirinlerde bulunan ve ateş düşürücü, ağrı kesici nitelikli ana maddedir.

3- aatte 115 km hıza ulaşabilen çita, tek bir adımda 8 metre mesafe kat edebilir. En yüksek hızına ulaştığı anda dakikada tam 156 kez nefes alıp vermeye başlayan çita, sadece 300 metre boyunca bu hızını koruyabilir.

4- Saatte 115 km hıza ulaşabilen çita, tek bir adımda 8 metre mesafe kat edebilir. En yüksek hızına ulaştığı anda dakikada tam 156 kez nefes alıp vermeye başlayan çita, sadece 300 metre boyunca bu hızını koruyabilir.

5- Soğan doğrarken düşen göz ile ruhsal bir durumdan dolayı ağlandığında düşen gözyaşının kimyasal yapıları farklıdır.

6- Canlılardan sadece insana özgü olan ağlama eğilimi tamamen ruhsal nedenlere bağlıdır. İnsan gözleri dış etkenlerden korunmak için sürekli gözyaşı salgılar hatta salgılanan gözyaşının bir miktarı depolanır.

7- Tarihte gözyaşı ve ağlamanın nedenlerini ilk kez araştıran bilim adamı Charles Darvin'dir.İlerleyen süreçlerde yapılan deneyler ile gözden düşen her gözyaşının aynı olmadığı tespit edilmiştir. Mesala soğan doğrarken düşen göz ile ruhsal bir durumdan dolayı ağlandığında düşen gözyaşının kimyasal yapıları farklıdır.

8- Yapılan araştırmalar sonucunda ruhsal gözyaşının daha fazla protein içerdeği ortaya konmuştur ve nedeni henüz açıklanamamıştır.

9- Hepimizin günlük hayatta yaptığı birşey olan kağıt katlama hakkında gerçek bir bilgi. Herhangi bir kağıt parçasını ne kadar büyük olursa olsun 7 defadan fazla ikiye katlayamazsınız.