Ananasın en nadir'ini, kral ve kraliçe adını taşıyan bir meyveyi daha önce hiç duymamıştınız kuşkusuz. Bizde öyle düşündük ve dünyanın en sıradışı ve sıradışı olduğu kadar pahalı bazı meyvelerini sizler için bir araya getirdik. İşte o hem sıradışı hem de lezzetli ve pahalı 6 meyve...

1. Senbikiya Kraliçe Çileği

Japonya'ya ait olan bu lezzet, ülkenin en lüks meyvelerinden biri olma özelliği taşıyor. Öyle ki meyveyi kuyumcu mağazalarındaki herhangi bir ürün ile de eşdeğer şekilde kıyaslayabilmeniz mümkün.

2. Cupuacu

Daha çok bir sebzeye benzeyen bu ürün, Güney Amerika'ya özgüdür. Son derece sert olan kabuğu genellikle testereyle kesilir böylelikle ananas aromalı olan eti de ortaya çıkar.

3. İngiliz Ananası

Dünyanın en nadir bulunan lezzetlerinden olan İngiliz ananası, Heligan Lost bahçeleri ve Cornwall'de bir botanik bahçede kimyasal reaksiyon kullanılarak ısıtılan küçük seralarda yetiştirilmektedir. Her birini büyütmek için ise en az 2.000 Dolar harcanmaktadır.

4. Yubari Kral Kavunu

Genellikle çift halinde satılan bu kavun hediye olarak da sunulma özelliğine sahiptir. Sadece çifti son zamanlarda 26.000 dolara satılan bu meyve oldukça da lezzetlidir.

5. Monstera Deliciosa

Meyve salatası bitkisi olarak da bilinen Monstera Deliciosa, Orta Amerika'da tropikal ormanlarda yetişmektedir. Güney Meksika ve Guatemala'ya özgü olan bu egzotik meyvenin olgunlaşması ise bütün yılı kapsar.

6. Kare Karpuz

Japonlar ve çılgın meyvelerinden biride bu ünlü küp karpuz. Bu küp karpuz sadece Japonya'nın belirli bölgelerinde üretiliyor ve tüm dünyaya satılıyor. Japonya'da 300 Dolara satılan bu meyve diğer ülkelerde 700-800 Dolara kadar satılıyor.