5 yıldızlı lüks oteller ve hesaplı oda-kahvaltı oteller artık yetmemeye başladığında bu sıra dışı otellerde konaklamak unutulmaz bir tatil geçirmene yardımcı olacaktır.

Pioneertown Motel

Kaliforniya’daki Pioneertown, 1946’da Roy Rogers ve Gene Autry gibi Hollywood aktörleri ve onlara eşlik eden birkaç hevesli yatırımcı tarafından kuruldu. Hayalleri, bir Vahşi Batı kasabasına tıpatıp benzeyen bir film mekânı yaratmak ve aynı zamanda Western filmlerinin yıldızlarının konaklayabileceği bir yer sunmaktı. Sonuçta ortaya inanılmaz bir kasaba çıktı! Pioneertown’da klasik bir salon, hapishane ve kasabanın ilgi çekici dükkânlarının önüne yerleştirilmiş at bağlama alanları bulunuyor.

Yerleşim yerinin altın çağı geride kalmış olsa da (1940’ların sonunda ve 1950’lerde sayısız film ve dizi için film mekânı olarak kullanıldı), burada Western kültürünün tadını çıkarmak için bolca imkân bulacaksın. Çöl güneşinin altında müziğin keyfini çıkarırken, cömert porsiyonlarda sunulan ızgara kaburgalarla kendini şımartabilir ve geceyi de Batı’nın en iyi tarzlarıyla döşenmiş yerel motelde geçirerek eksiksiz bir deneyim yaşayabilirsin.

Whitepod Hotel

İsviçre’de bulunan ismine münhasır Whitepod Hotel, bir tepenin üzerine kurulmuş, aşağıdaki vadinin akıllara durgunluk verici manzaralarını sunan igloya benzer küçük bir kapsül topluluğundan oluşuyor. Les Cerniers kasabasına yakın bir konuma sahip Whitepod Hotel, misafirperverliği çevresel duyarlılıkla buluşturuyor ve restoranında da yerel mutfağa odaklanıyor. Burada yıl boyunca dilediğin zaman konaklama şansına sahipsin ama en keyifli olduğu zamanı arıyorsan odun ısıtmalı kapsüllerin en rahat olduğu kış aylarını tercih etmelisin.

Her bir kapsül kısmen de olsa izole bir ortamda yer alıyor ve bu sayede günlük yaşamdan uzaklaşman için ihtiyaç duyacağın mahremiyeti Alplerin taptaze havasıyla birlikte sunuyor. Yaşam merkezi erişimini de hesaba kattığımızda, en huzur dolu ortamlardan birinde rahatlatıcı bir konaklama fırsatı seni bekliyor.

Conestoga Ranch

Eğer kovboy hayatını çekici buluyorsan Utah’taki Conestoga Ranch’te bu hayalini gerçekleştirmek için bolca fırsat bulacaksın. Dünyanın ilk ulusal parkında (Yellowstone) yer alan çiftlik, ilk yerleşimcilerin kullandıkları Conestoga at arabalarının lüks hale getirilmiş benzerlerinde gösterişli kamp imkânları sunuyor.

Bu at arabalarının içinde bir buzdolabı, çift kişilik yatak ve pek çok modern kolaylık bulabilirsin; yani kırsaldaki yaşamın batıya giden ilk yerleşimcilerin yüzleştiği türden acımasız bir doğaya karşı olmayacak.

Hazır buraya gelmişken, Yellowstone Association Institute tarafından sunulan çeşitli eğitim fırsatlarını değerlendirerek ufkunu genişletebilirsin.