Es Vedra İspanya İbiza Adası'nda küçük bir adadır. Ibiza Adası'nın güney batı sahil şeridi yalan kayalık bir adadır. Aslında Cala d'Hort tabiatı bir parçasıdır. Bu deniz seviyesinden 413m bir yükseklikte yer almaktadır. Ada Sant Josep de sa Talaia kasabasında yer almaktadır. Ada esas kireçtaşı ve Mesozoik oluşmaktadır. Ada deniz ortamı, plajlar, ormanlar ve tepe aralıkları doludur. Dolayısıyla maceralı bir yolculuk için mükemmel bir mekandır. Aslında yeryüzündeki üçüncü en manyetik nokta olması gerekiyordu mistik bir adadır. Güçlü manyetik güçlere bu adada var olan nedeniyle olduğunu. Ayrıca Homeros'un Odyssey onun gemiden Ulysses özendirmek için çalıştı sirenler ve deniz perileri ev olduğuna inanılmaktadır. Fenike tanrıça adında Tanit bile doğum bu noktada gerçekleşti gerekiyordu. Dünya genelinde en iyi ufo gezi yerlerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Büyüklüğü tahmin edilemeyen bir enerjiden insanları korumak için bu ada kapalı. Bermuda Şeytan Üçgeni ve Kuzey Kutbu'ndan sonra 3. büyük jeomanyetik kuvvet olduğu biliniyor. Burada bütün teknolojik araçlar iptal oluyor.

İspanya kıyılarındaki Balear Adaları'ndan biri olan Es Vedra'nın kayalık adası dünya üzerinde üçüncü en güçlü jeomanyetik kuvvet derecesine sahip olan yer. (İlki: Bermuda Şeytan Üçgeni, ikincisi: Kuzey Kutbu). Bu bölgede teknoloji duruyor ve pusula bile yanlış yönü gösteriyor. İspanyol hükumeti, adayı bir doğa rezervi ilan ederek ziyaret edilmesine yasak getirmiştir.