Her ülkenin her kültürün kendine özgü gelenek ve batıl inançları mevcuttur. Gittiğiniz ülkenin geleneklerine saygı duymak bir taraftan da komik duruma düşmemek adına ülkelerin hassas olduğu noktaları bilmeniz daha doğru davranmanıza neden olur... İşte yurtdışında yapmanız gerekenler...

Fransa’da para konusunda çok konuşmamaya dikkat edin! Nerede, hangi pozisyonda çalıştığınızı söyleyin, ama asla maaşınızın miktarını söylemeyin. Burada bu mevzu hakkında konuşmak çok büyük kabalık kabul ediliyor.

Fransa’da esasında dikkat etmekten ziyade zorluk çekeceğiniz bir durumdan daha bahsetmek istiyorum. Fransızlar, İngilizce bilseler dahi konuşmazlar diye yanlış bir kanı bulunmaktadır. Esasen bunun nedeni Fransa’nın yabancı dil eğitiminde o kadar da iyi olmamasıdır.

Yeni Zelanda’ya gidip araba kiralarsanız, trafikte başınıza ne gelirse gelsin asla korna çalmayın. Çünkü bu inanılmaz büyük kabalık kabul ediliyor.

Hindistan’a sevgiliniz ya da eşinizle gittiyseniz pek temas halinde olmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Hindistan oldukça muhafazakâr bir ülke. Eşiniz ya da sevgilinize dışarıda sevginizi gösterirken dikkat edin.

Japonya’da bahşiş bırakırsanız arkanızdan garsonun bahşişi geri getirdiğini göreceksiniz. Bunun dışında bu ülkede tanıştığınız birine hemen sarılmayın, çünkü Japonlar sarılmaktan pek hoşlanmazlar.

Meksika eğlenceli insanların ülkesidir. Bu sebeple size pek çok şaka yapılabilir ya da lakap takılabilir. Bunlara alınmayın, siz de mümkünse onlara uyun ve şakalar, espriler yapın.

Norveç’te insanlar dini çok yoğun yaşamıyorlar, hatta çoğu insanın dini inancı bulunmuyor. Bu sebeple Norveçliler'e kilise ya da inançlarıyla ilgili soru sormanız garip ve kaba karşılanabilir.