Adolf Hitler Okul Hayatı

Adolf Hitler Bavyera Alman sınırında küçük Avusturyalı kasabasında, 20 Nisan 1889 tarihinde doğdu. Son derece iradeli Avusturya gümrük memurunun oğlu idi. Gençliğinde asi idi ve okulda başarısızdı. Sonunda 1905 yılında tamamen örgün eğitimi bıraktı ve ormanda dolaşıp ünlü bir sanatçı olma hayalini, amaçsız varlığı, okuma ve resime başladı. Annesi öldüğünde 1907 yılında, Güzel Sanatlar Akademisi’nde kayıt amacıyla Viyana’ya taşındı. Adolf Hitler’in başarısızlığı derin depresyon dönemine girmesine neden oldu.

Viyana Belediye Başkanı Karl Lueger bölgesinin anti-semitik ya da Yahudi karşıtı milliyetçi Hıristiyan-Sosyalist Parti (1844-1910) başarılarından etkilendi. Hitler, kendi “ideoloji” ve Nazi partisinin merkezi olmaya devam etti. Antisemitizm ve ırkçı mitolojisi geliştirmeye başladı.

Mayıs 1913 yılında Hitler Münih’e döndü ve bir yıl sonra Birinci Dünya Savaşı (1914-1918) patlak vermesinden sonra, o diğer Avrupa güçleri ve Amerika’ya karşı savaşta Alman ordusu eylem için gönüllü oldu. Savaş sırasında o ayrım ile Almanya’nın Batı cephesinde savaşmış ama onbaşı rütbesi dışında promosyon (düşük rütbeli subay) kazandı. Demir Haç First Class, cesareti için birçok ödül kazandı.

Adolf Hitler Hayatı (Erken Nazi Yıllar)

1919 yılının baharında, bir maceracı-asker yardımı ile Münih’te ordusunda bir siyasi subay olarak istihdamda bulundu. Hitler hızla bu partinin en popüler ve etkileyici konuşmacı ve propagandacısı olarak sivrildi. Eylül 1919 yılında Alman İşçi partisi, milliyetçi, anti-semitik ve sosyalist grup toplantısına katıldı. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi partisinin Führer (lider) (NSDAP), Nazi partisinin resmi adı haline geldiği 1921 yılın Nisan ayında ile yaklaşık altı bin dramatik üyeliği arttı.

İlerleyen yıllarda zayıf ekonomik koşullar partinin hızlı büyümesine katkıda bulunmuştur. 1923 yılı sonu itibariyle, Hitler’in yaklaşık 56.000 üye ve daha birçok sempatizanlarının bir aşağıdaki güvenebileceğini ve Bavyera ve Alman siyasetinde güç olarak kendini kabul ettirdi. Hitler Berlin hükümetinin kendi devrilmesini sahneye kriz koşullarının kullanmayı umuyordu. Bu amaçla işbirliği muhafazakâr-milliyetçi Bavyera hükümeti zorlamak için 8 Kasım 1923 yılında, Nazi Beer Hall putsch’te “Berlin’de Mart” sahnelendi. Girişimi ancak başarısız oldu. Hitler ihanet (kişinin ülkeye karşı yüksek suçlardan) için çalıştı ve Landsberg eski kalede bir yıl hapis yerine hafif hapis cezası verildi.

Bu siyasi strateji ve taktik Hitler’in temel fikirlerini olgunlaştırdı. Bu hapis sırasında oldu. Temyiz çok kaybetmiş partisinin, yeniden düzenlenmesini planladı. Serbest bırakıldıktan sonra, Hitler Nazi hareketinin ve devletin merkezi olmaya devam edildi.

Adolf Hitler Hayatı (İktidar)

1930’larda dünya depresyon salgını ile, Hitler’in hareketini hızla yükseldi. Eylül 1930’da yapılan seçimlerde Naziler neredeyse 6,5 milyon oy almışlardır, ve parti Almanya’da yadsınamaz popülerlik kazanmıştı. Kasım 1932 yılında, isteksizce şansölyeliği için Hitler, Cumhurbaşkanı oldu. (1847-1934) Nazilerin, muhafazakar Alman milliyetçileri ve çok sayıda önde gelen bağımsız bir koalisyon hükümeti başkanı oldu.

İlk iki yıl neredeyse tamamen güç dengeleme ithaf edilmiştir. Anahtar pozisyonlara birçok önemli Naziler ve Hitler’in askeri müttefiki ile Werner von Blomberg Savunma Bakanlığı, o hızla pratik kontrolünü kazandı. Hitler hızla onun siyasi rakiplerini ortadan kaldırdı ve onun kontrolü altında hükümeti ve büyük siyasi kurumlarını iyi düzeye getirdi. Ağustos 1934 yılında Cumhurbaşkanı Hindenburg ölümü Hitler başkanı unvanını kaldırdı. Bunu yaparak, Hitler resmen silahlı kuvvetlerin baş Führer’i ve devlet başkanı, hem de komutan oldu.

Adolf Hitler Hayatı (Savaşa Hazırlık)

Iç kontrol güvence altına aldıktan sonra Hitler, askeri fetih ve Orta ve Doğu Avrupa’daki ırkçı hakimiyeti için Almanya’nın kaynaklarına seferber başladı. Hitler’in acımasızca Almanya’daki tüm iç ve dış problemleri ile ilişkili Yahudilere saldırdı. En korkunç olan ise yahudi erkekleri, kadınları ve çocukları yok etme kararıydı.