Las Vegas a yaklaşık 150km uzaklıkta bulunan Nevada dünyadaki en ünlü gizli askeri üstür. Bu bölge ve üzerinde sürekli uçan uçaklar hakkında dedikodular dolanıp durur. Bir çok kişi tarafından farklı isimlerle adlandırılsa da Atom Enerjisi Komisyonu tarafından bu bölge 51. Bölge olarak adlandırılmıştır.

51. Bölge Hakkındaki Teoriler

Bu bölge hakkında bir çok efsane ve söylenti vardır, uzay çalışmaları yapıldığı, uzaylıların buraya geldiği, nükleer testler yapıldığı, uçan dairelerin bulunduğu gibi. Bu durumda gerçeklerle söylentileri birbirinden ayırt etmek güçleşiyor. Örneğin hükümet 1990 lara kadar bu bölgenin varlığını reddetmiştir.

Peki 51. Bölgede gerçekte neler oluyor. Yeri tam olarak nerede?

Bu bölgenin koordinatları 37°14’36.52″Kuzey, 115°48’41.16″Batı dır. Buraya google earth den bu koordinatlarla bakabilirsiniz. On yıllardır bu bölge herkesten gizli kaldı, fakat 80 lerin sonunda bir Sovyet uydusu bu bölgenin resimlerini çekebildi. Bölgenin büyüklüğü 90.000 dönüm civarıdır. Bölgede hangarlar, bekçi kulübeleri, radar antenleri, konutar ve yemekhane, ofisler ve kaçıp saklanmak için sığınaklar vardır.

Bazı iddialara göre yukarıdan görünen tesisin sadece küçük bir parçası, ve labirentin sadece küçük bir kısmı. İddialara göre yer altı 40 ayrı kısımdan oluşuyor ve yer altı demir yollarıyla Los Alamos, White Sands ve Los Angelas a bağlanıyor. Bu konuya şüpheci yaklaşanlar, böyle bir yapının oluşturulması için çok büyük insan gücü gerektirdiğini ve buralardaki hafriyatın kaldırılıp biryerlere taşınmasının çok zor olduğunu ileri sürüyorlar, inanlar ise bu fikirleri görmezden gelmeye devam ediyor.