Pekin Food Market / ÇİN

Çin’in her ilinde benzersiz bir mutfak geleneği mevcut. Özellikle başkent Pekin’de bu durum daha farklı. Bu markette garip, sıra dışı ve bazen de biraz iğrenç buracağınız lezzetler satılıyor. Örneğin akrep, karınca, çekirge, yılan ve benzeri haşereler her yerde.

Deyrolle / FRANSA

Paris’teki bu dükkânda vahşi hayvanlar dâhil birçok hayvanın doldurulmuş hali satılıyor. Ayı, timsah, leopar, panter, aslan ve daha bir sürü yırtıcı hayvan karşılıyor sizi. Gezmesi oldukça ilginç bir yer.

Zombi Keşif Mağazası / ABD

Las Vegas'ta yer alan bu dükkân oldukça ilginç… Çünkü içeride zombiyle mücadele için savunma malzemeleri satılıyor. Dükkân sahibi zombi içerikli filmler ve bilgisayar oyunlarından o kadar çok etkilenmiş ki, böyle bir şeyle sınırları iyice zorlamış.

Muara Kuin Floating Market / ENDONEZYA

Endenozya Banjarmasin'de gıdalar küçük teknelerde nehir üstünde satılıyor. Özetle burası satıcıların çiftçi elbiseleri ve şapkalarıyla kendi üretimleri olan yiyeceklerini sandallarla satmak için getirdikleri yer. Nehir boyunca lezzetli tropikal meyveler, sebze çeşitleri ve ev yapımı ürünleri yer alıyor.

Cadı Pazarı / BOLİVYA

Bolivya'da bulunan ‘Cadı Pazarı'nda tezgâhlarda taze kurbağa bacakları ve kurutulmuş lamalar satılıyor. Cerro Cumbre bölgesinde bulunan ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği pazarda ‘Yatiri’ diye bilinen cadı doktorları tezgâh açıyor. Gelen turistlere şans, güzellik ve iyi bir gelecek için çeşitli tılsım ve büyüler yapıyor. Yalnız pazarda alışveriş yapmak bir yana gezmek görmek bile bir cesaret istiyor.

Ka Firushi Kuş Pazarı / AFGANİSTAN

Pazar, Kabil’de şehrin sakin bir kısmında bulunuyor. Bu kuş pazarında aklınıza gelebilecek her kuş türü bulunuyor.

Lomé Voodoo Market / TOGO

Bir markette sadece ölü hayvanların cesetlerini satıyor. Ölü timsah, keçi, tavuk, kertenkele, maymun, leopar ve daha fazlası.

Diagon Alley Mağazası / İNGİLTERE

Harry Potter hayranları Londra’daki bu mağazada filmle ilgili her şeyi bulabilir. Örneğin kostümler, aksesuvarlar ve daha fazlası.