1. Dyatlov Geçidi Vakası

Kayakçıların kamp kurdukları yerdeki çadırları içeriden yırtılarak parçalanmış olarak bulunmuş. Kurbanların bazılarının karda düz ayak, hatta üstleri bile olmadan koşarak bi şeyden kaçtıklarını, ikisinin kafatasının, ikisinin de kaburgalarının kırıldığı, birinin de dilinin yerinde olmadığı saptanmış. Ama bütün bunlara rağmen hiçbir cesette fiziksel mücadeleye rastlanılmamış. Ve ölenlerin giysilerinde aşırı bir radyasyon bulunmuştur. Ölenlerin bazı yakınlarının iddialarına göre bedenlerin turumcusu saçlarında grimsi bir renk boyut almış Resmi Sovyet kayıtları olayı "bilinmeyen bir gücün'' olayına bağlamış

2. Hessdalen Işıkları

Norveç'teki Hessdalen vadisinde olağanüstü bir olay 1980 yılından beri günümüze kadar hala gerçekleşmektedir.
Biçok bilim insanı ve uzman Hessdalen Işıkları'nın varlığını gözlem altına aldı. Ancak hiçbiri bu ışığın kaynağını açıklayamadı. (Araştırmalar hala devam etmektedir)

3. Rosswell Ufo Vakası

1947 Yılının Temmuz Ayında Amerika'da ilginç bi olay gerçekleşti.Bu konu aynı zamanda uzaylıların varlığını resmen bize bi nebze doğrulatmıştır.

4. Uzaylı Tarafından Kaçırılan İnsan

Amerika'nın New Mexico eyaletinde akla hayala gelmiyecek bir olay yaşanmış.Üstteki bilgimde zaten uzaylıların var olduğu bir nebze kanıtlanmış. Bir uzaylı amatör kamerada bir kadını kaçırırken görüntülenmiş. kız arkadaşı Jenna Hawser ile yaşamakta olan Jeff Norris gece görüşlü kamerası ile uzaylıyı kameraya çekti.(Yardım Etsene) Norris uyurken uzaylı ile karşılaştığını hemen panik halinde kamerasına davrandığını söylemiş ve uzaylının başta dostça davrandığını ancak deklanşöre basmasıyla birlikte kaçtığını söylemiş. Norris kız arkadaşından üç gündür haber alamadığını söyledi.

5. SS Ourang Medan Gemisi Olayı

1947 Haziran’ında, Sumatra açıklarında seyreden Hollanda bandıralı gemi SS Ourang Medan’dan tehlike mesajları gelmesiyle başlayan olaylar zinciri, büyük bir felaketle sonuçlanmasına rağmen hala üzerindeki sır perdesi kaldırılamamıştır.