Shanti Deva – Geçmiş Yaşamını Hatırlama

1930 yılında Hindistan’ın Delphi şehrinde yaşayan 4 yaşındaki Shanti Deva isimli çocuk, anne ve babasının daha önce Hindistan’ın Mathura şehrinde yaşadığını söyledi. Daha önceki yaşamında 3 çocuk annesi olduğunu ve adının Ludgi olduğunu da buna ekliyor. Daha sonra aile bu durumu araştırmaya karar veriyor.

Shanti’nin ailesi Muttra diye bir köye gidip, orada daha önceden Ludgi isimli bir kadının yaşayıp yaşamadığı araştırılıyor. Aldıkları cevap ise böyle bir kadının yaşamış olduğu… Aile bu cevabı aldıktan sonra kızlarını bu köye götürme kararı alıyor ve 4 yaşındaki küçük kız köye gidince bir anda, o köyün lehçesiyle konuşmaya başlıyor. Çocuklarını ve kocasını hatırladığını da buna ekliyor.

Eski yaşamı ile ilgili 24 kanıtı olan Shanti Deva, bu şekilde ailesine de eski yaşantısını kanıtlamış oluyor. Reenkarnasyon’un gerçek olabileceğini de.

Gizemli Cüce

2008 yılında yönetmen Jose Alvarez, Arjantin’de bir film çekerek bu cüceyi şans eseri görüntülemeyi başarıyor. Yönetmen Alvarez, bu konu ile ilgili olarak El Tribuno gazetesine, “Tam arkadaşlarla balık tutmaya gittiğimiz günden bahsederken bir anda bir ses duyduk. Sanki biri taş atıyordu. Tam o anda çimlerin oynadığını gördük, önce onu köpek sandık. Sonradan bu tüyler ürpertici cüceyi görünce gerçekten hepimiz çok korktuk” diyor.

Cücenin nereden geldiği hakkında henüz bir fikir yok. Sonradan orada yaşayan yerliler bu cüceden korkmayı bırakıp onunla şakalaşmaya başlamışlar.

Freddy Jackson’ın Hayaleti

Gördüğünüz fotoğraf 1919 yılında çekilmiş ve Victor Goddard tarafından 1975 yılında bir gazetede yayınlanmış. Fotoğrafta yer alan kişiler 1. Dünya Savaşı’nda görev alan hava takımı. Fotoğrafa öylece bakıldığında pek bir şey fark edilmiyor. Ama öyle birisi var ki, bu fotoğrafta bulunması imkansız. Çünkü bu kişi fotoğraf çekilmeden 2 gün önce uçağın pervanesine takılıp ölüyor. Fotoğrafta arka tarafta soldan 4. kişinin Freddy Jackson olduğu görülüyor. Fotoğrafı görenler hemen Freddy Jackson’ı tanıyor ve gözlerine inanamıyor.