Her yıl Dünyanın farklı farklı yerlerinden uzaylılar tarafından kaçırılma ile ilgili haberler çıkmaktadır. Bunun üzerine bir sigorta şirketi kurulmuştur. Şirket müşterilerine yaşana bilecek bir uzaylı kaçırılması için sigorta teklifi yapmaktadır. Eğer uzaylılar tarafından kaçırılsanız, şirket bir milyon yıl boyunca her yıl bir dolar ödeme yapacaktır. Bu şirkette sıgortalanan kişilerin sayı 20 bin kişiden fazladır.

Ay’a ayak basan altıncı insan olan Edgar Mitchell’in iddiasına göre uzaylılar zaman zaman insanlarla iletişime geçiyorlar. Astronotun sözlerine göre yetkililer bu gerçeği halktan gizli tutmak için her bir fedakarlığı yapıyorlar.

Bilim adamlarının hesaplamalarına göre sadece, bizim galaksimiz olan Samanyolun’da canlı hayatın var olma olasılığı olan milyondan fazla gezegen vardır.


Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanabilecek her hangi bir uzaylı istilası veya uzaylı kazası zamanı uzaylılar nasıl tedavi edilmeli konsunda eğitilmiş bir itfaiye grubu vardır.

Uzaylı ırklarla ilk bilimsel deneme ile irtibata geçmeye çalışan kişi 1960 yılında ABD’li astronom Frank Drake olmuştur.

Bazı iddialara göre uzaylılar eski Mısır’ı sık sık ziyaret etmiş ve Mısır halkına insan oğlunun geleceği hakkında bilgiler vermiştir. Bu iddiaya kanıt olarak gösterilebilen yüzlerce Mısır hiyeroglifleri vardır. Onlardan biri bu resimde gördüğünüz hiyerogliflerdir. Gördüğünüz gibi hiyeroglifde 20. yüzyılına ait olan helikopter,denizaltı ve bir jet uçak cizilmiştir.

Bilim adamları tarafından ,Güneş Sisteminde uzaylıların yaşaya bileceği ihtimali en büyük olan yerlerin, Mars’ta yeraltı sığınaklar, Jüpiter‘in uyduları Europa, Callisto ve Satürn‘ün gayzerli uydusu olan Enceladus’in ola bileceği iddia edilmektedir.

Dünya Satranç Federasyonu Başkanı Kirsan Ilyumzhinov 1997 yılında sarı elbiseli uzaylılar tarafından kaçırıldığını ve bir saat sonra geri getirildiğini iddia etmiştir. Olaydan sonra Ilyumzhinov, satranç oyununun uzaylılar tarafından icat edildiğini söylemiştir.

Raporlara göre temmuz 1794 yılında Napolyon Bonapart kayıp olmuştur. Bir kaç gün sonra ortaya çıkan Napolyon, onun garip varlıklar tarafından kaçırıldığını iddia etmiştir. Söylentilere göre bilim adamları Napolyonun iskelet kalıntılarının içinden dünyadışı varlıklara ait bir mikroçip bulmuşlar.

Halk tarafından bilinen ilk uzaylı tarafından kaçırılma 1957 yılında olmuştur. 23 yaşındaki bir Brezilyalı çiftçisi olan Antonio Villas Boas kendisinin havlayan uzaylılar tarafından kaçırılarak diğer bir uzaylı ile evlendirildiğini idia etmiştir.