Adolf Hitler‘in çıkardığı kitap ve diktatörlüğü, Nazilerin ise yaptığı işkence ve deneylerle dünyada büyük yankı bulmuştu.

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf birinci dünya savaşı esnasında Almaya, İngiltere ile savaşırken Henry Tandey isminde bir İngiliz askeri omuzunda ciddi bir şekilde yaralanmış bir alman askeri ni taşımakta Henry Tandey düşmanının yaralı haline acımış ve adamı öldürmek yerine yaşamını bağışlamıştır. Fakat bu Tandey‘in hayatına yaptığı en büyük hataydı. Çünkü yaşamasına izin verdiği adam ilerleyen yıllarda kendisinin de onaylayacağı üzere Adolf Hitler‘di

Hitler toplumun düşünmesini durdurup duygusallaşmasına sağlayan ve kalabalıkları çok iyi ikna edebilen konuşma yeteneğine sahipti miting öncesi yaptığı konuşma provalarında kendi fotoğraflarını çektirerek konuşurken duruşunu analiz eder ve ideolojisini aktarma yeteneğini geliştirirdi.

Adolf Hitler‘in ilk aşkı Stefanie isak bir Yahudi idi. Hitler kavuşamadığı ilk aşkı için intihar etmeyi bile düşündü. Ayrıca birinci dünya savaşı esnasında kasığına aldığı bir darbe sonucunda testisini kaybetti ve istek gücünü arttırmak için kendisine boğa spermi enjekte ederdi.

Holokost‘un en belirgin özellikleri arasında insanların tıppi deneyleri için kullanılmaları vardır. Mahkumların kalbine petrol enjekte etmek canlıyken radyasyona mahrus bırakmak bunlardan bazılarıdır. Bu doktorlardan en meşhuru 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu olan ve genelde çingene çocuklarının üzerinde çalışan Dr. Josef Mengele‘ydi. Çocuklara şekerler verir ve onun sahte sevgisine kalan çocuklar ona amcacım derlerdi. Ancak çocuklar gözlerine mavi mürekkep enjekte edildikten sonra çocukların sırtlarına birbirine dikildikten sonra sabah akşam bağırırlar ve ölecekleri günü acıyla beklerlerdi Nazilerin yaptıkları deney çalışmalarının tamamı maalesef hiç bir zaman bilinmeyecek çünkü kamyonlar dolusu evrak işgalin son günü Kayzer Wilhelm Enstitüsü önünde yok edildi.

Hitler toplama kamplarını kendi kurdurmuş olsada psikolojisinin etkilenmemesi için hiçbir zaman toplama kampını ziyaret etmedi. Ancak tuhaftır ki bu kaplarda yapılan korkunç deneylerin bir çoğu günümüzde genetik bilimin yolunu açmış ve modern tıpa katkı sağlamıştır.

Hitler 1924‘te yazdığı 750 sayfalık Kavgam adlı kitabıyla binlerce almanın ideolojisini aşılamış ve beynini yıkamıştır. Kitap insanları nazileştirdiği için günümüzde satışı yasaklanmıştır. Fakat bazı kitapçılarda halen satılmaktadır.