ABD'li bir kadın 2006'da psikiyatrına rüyasındaki adamı anlattı. Dünyanın dört bir yanında 2 bin kişi aynı adamdan söz edince her yere "gördünüz mü"afişleri asıldı

Rüyanızda veya gerçek hayatta.... Gördünüz mü? Eğer gördüyseniz bana veya thisman.org sitesine ulaşın. Dünyada binlerce insana ışık tutacağınıza ve acısına son vereceğinize eminim. Zira bu insanlar kimsenin tanımadığı, görmediği bu adamın her gece rüyalarına girmesinin altında yatan nedeni merak ediyor. Elimizde sadece çizimi bulunan adamın "alameti farikası" ne? Bu sorunun cevabını bulan Nobel ödülü kazanmış kadar değerli olacak. İsmi, yaşı veya kimliğine ilişkin hiç bir şey bilinmeyen bu adamı "gören" ilk kadın, Ocak 2006'da New York'un ünlü psikiyatrlarından birisinin kapısını çaldı. Bu fotoğrafı çizerek, adamın birden fazla kez rüyasına girdiğini ve bu adamı tanımadığına emin olduğunu söyledi. Adam rüyasına her girdiğinde kadına hayatıyla ilgili neler yapması gerektiğiyle ilgili tavsiyelerle bulunuyordu.

AYNI ADAM FARKLI RÜYALARDA

Günler sonra psikiyatra gelen başka bir adam da, çizimdeki bu gizemli adamı rüyasında defalarca gördüğünü söyledi. Psikiyatr bu çizimi meslektaşlarıyla paylaştı. Onlara da aynı yüzü tarif eden insanlar başvurmuştu. Ocak 2006'dan bu yana resmen bilinen en az 2 bin kişi, bu adamı gördüğünü iddia ediyor. Üstelik sadece New York'ta değil. Los Angeles, Berlin, Sao Paolo, Tahran, Pekin, Roma, Barselona, Stockholm, Paris, Yeni Delhi, Moskova'da da... Herkesin sorduğu soruysa şu: bu yarı kel, kaşları oldukça bitişik, dudağının üst kısmı ince, büyükçe kulaklara sahip olduğu söylenebilir esmer adam kimdi? Neden herkesin rüyalarına giriyordu. Fotoğraflar rüyaların görüldüğü kentlerin merkezlerinde duvarların, ağaçların ve restoran kapılarının üzerine asıldı. Ama kimse çıkıp "O adam benim" demedi. Sokakta o adama rastlayan da... Ancak resmen bilinen iki bin kişi, "thisman. org" isimli internet sitesi aracılığıyla "rüyalarında aynı adamı görmek" ortak paydasında buluştu. Amaçları bu adamın neden dünyanın farklı kentlerindeki farklı karakter ve geçmişe sahip insanların rüyalarına girerek farklı mesajlar verdiğini anlamaktı. Eğer bu adamı rüyanızda gördüyseniz yapmanız gerekeni biliyorsunuz.