amazon.com Logosundaki soldan sağa gelen gülümseme işaretiyle hem amazon.com a'dan z'ye herşeyi getirir anlamı ifade ediyor hem de müşterinin yüz ifadesini yansıtmaya çalışıyor.

Elettro Domestici Ev Aletleri'nin logosu ise hem priz şeklinde hem de firmanın baş harfleri olan E ve D negatif alan oluşturularak ifade edilmiş.

Elle Hive Bir traktör firmasının baş harfleri olan E ve H harfleriyle oluşturulmuş traktör şekine sahip logo.

HeartBeast Bu logoda iki müzik notasının birleştirilmesiyle tam ortada oluşturulmuş kalp şekli ile 'Müzik Aşk'tır teması işlenmekte.

FedEx 'E' ile 'X' harfleri arasındaki ok işaretleri hızı, kurye güvenirliğini temsil ediyor.

Galeries Lafayette Paris'teki ünlü giyim markası Galeries Lafayette 't' harfleri Eyfel Kulesi'ni göstererek bulundukları yere vurgu yapıyor

ZIP Markası için yapılan logoda sıkıştırmayı ön plana çıkarmak için 'I' harfin birbirine bağlama şeklinde kullanılmış

Budapeşte'de mimarlık merkezi logosu. Labirente benziyor ama içindeki beyazlıklarla şirket isminin harfleri yerleştirilmiş.

Yoga Australia İlk bakışta yoga yapan bir genç kız figürü görünüyor. Dikkatlice bakıldığında ise Avustralya haritası farkediliyor

VIA Rail Canada Bu logoda iki trenin karşılıklı gidiş gelişini harflerle simgelemiş. Ortadaki 'I' harfi de yolun gidiş-dönüş kısımlarının ayrımını gösteriyor.

Toblerone Alp dağlarını simgeleyen resimde, bir ayı figürü görünüyor. Böylelikle ilk kez İsviçre'nin Bern kentinde üretilen bu çikolatanın kökenine işaret ediliyor. Bern kentinin simgesi de bir ayı figürüdür.

MoSleep Logosundaki 'M' harfi yatak başlığı olarak gösterilerek uyku problemleriyle ilgili mesaj verilmeye çalışılıyor.

Pakuy Bir ambalaj şirketi ve ambalaj kağıtlarıyla 'P' harfini oluşturarak logo oluşturmuş.

Coca Cola Coca Colanın mucidi Dr. Pembertonun ortağı ve aynı zamanda muhsebecisi Frank Robinson, iki C harfinin mükemmel bir estetik yaratacağını düşündü ve kendi el yazısıyla Coca Colanın bugüne kadar değişmeden gelen logosunu yarattı.

Microsoft Firma adını Mikro Enstrümantasyon ve Software kelimelerinden alıyor.