Kayıp Şehir Atlantis

Gerçekte var olup olmadığı çok tartışılan Atlantis şehri, Plato tarafından bir günde deniz altına indiği iddia edilmiş ve günümüze kadar da bu efsaneyle gelmiş. Hakkında çok fazla efsane çıkan şehrin nerede olduğuna dair henüz bir bilgi yok.

Taos Uğultusu

Oldukça düşük ama çevredeki herkes tarafından duyulan bu uğultu yüzünde intihar edenler bile var. Amerika’nın New Mexico eyaletindeki Taos şehrinde duyulduğu için bu adı alan uğultu, dünyanın en gizemli olaylarından biri olarak kabul ediliyor. Bilim adamlarının çözemediği bu ses o çevreye giden çoğu kişi tarafından duyuluyor.

Mısır Piramitleri

Üzerinden asırlar geçmiş olsa da Mısır Piramitleri hala gizemini koruyan en büyük olaylardan biri. Yaklaşık 5 bin yıl önce, hiçbir makinenin olmadığı zamanlarda sadece insan gücü kullanılarak inşa edilen piramitlerin nasıl yapıldığı hala her yıl milyonlarca kişinin onları ziyaret etmesini sağlayan neden. Piramitleri oluşturan her bir kütlenin ağırlığının 2 ila 5 ton arasında değişmesi gizemi daha da artırıyor.

Marfa Hayalet Işıkları

Teksas eyaletindeki Marfa’da görülen bu ışıklar karşısında herkes şaşkına dönüyor. Futbol topu büyüklüğünde ve omuz hizasında durduğu söylenen ışıkların hem fotoğrafları hem de video görüntüleri var.

Loch Ness Canavarı

İskoçya’daki Loch Ness Gölü’nde yaşadığı iddia edilen canavarla ilgili çok fazla teori var. Canavara ait olduğu iddia edilen fotoğrafların bir çoğu yalan çıkarken aralarında yalanlanamayan çok fazla var. Yüzyıllardır olduğu iddia edilen canavarın gizemi hala çözülemedi.

Kocaayak

Bir diğer adı yabani adam olan Kocaayak, insan gibi yürüyen kocaman sevimsiz bir gorilla olarak tanımlanıyor. Genellikle Amerika ve Kanada’nın dağlık alanlarında görüldüğü söylenen kocaayak için birçok kişi mantıklı açıklamalar yapmaya çalışsa da hala yüzyıllardır süregelen gizemini koruyor.

Rosswell UFO Vakası

1947 yılında tarihin büyük olaylarından biri oldu. Yıllardır var olup olmadığı tartışılan UFO’lardan bir uzay aracı Rosswell yakınlarında Amerikan ordusu tarafından bulundu. O zaman hükümetin hava balonu olduğunu iddia ettiği araç hala gizemini koruyor.