Reenkarnasyon gerçek olabilir mi?

Ünlü otomobil markası Ferrari’nin kurucusu olan Enzo Ferrari’nin ölümünden yaklaşık bir ay sonra dünyaya gelen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ile olan aşırı benzerliği istemesek de akıllara tek bir soruyu getirdi. Reenkarnasyon gerçek olabilir mi?

Titanic öngörüsü

Titanic’in batışından tam 14 yıl önce Göçebe isimli bir roman yazan Morgan Robertson, romanında batmasına ihtimal verilmeyen Titan isimli bir geminin Kuzey Atlantik’teki bir buzdağına çarparak batmasını anlatıyordu. Bu romanTitanic’in batışından sonra tekrar tekrar yayınlandı.

Farklı yüzyıllarda yaşayan ünlü komşular

Ünlü gitarist JimiHendrix ile Ünlü besteci George Handel’in iki yüzyıl gibi az bir farkla komşu olduğunu biliyor muydunuz?

Hoover Barajı’nda yaşanan trajedi

Hoover Barajı’nın yapımı sırasında ölen ilk kişi(George Tierney) ile son kişinin(PatrickTierney) baba-oğul olması tesadüfle açıklanamayacak kadar trajikti.

Birbirini bulan iki araba

1895 yılında ABD’nin Ohio eyaletinde iki araba çarpıştı. Ancak işin ilginç yönü o tarihte Ohio’da iki arabanın bulunması ve bu iki arabanın birbirine denk gelerek Ohio tarihinin ilk kazasını yapmasıydı.

Lincoln ve Kennedy’nin biyografilerindeki tesadüfler

Amerika Tarihi’nin iki önemli başkanı arasında birçok tesadüf bulunuyor. İşte bazıları;
– Her iki başkan da bir Cuma günü kutlama yapılacak alan giderken başının arkasından vurularak öldü.
– Her iki başkanın da dört çocuğu var.
–İki başkanın da BillyGraham adında bir arkadaşı vardı.
– Başkan Kennedy’nin sekreterinin adı Bayan Lincoln iken, Başkan Lincoln’ün sekreterinin ismi ise John’dı.
– Güneyli demokrat olan iki başkanın da yardımcısının adı Johson’dı.

İlk ve son asker

Birinci Dünya Savaşı sırasında ölen ilk ve son İngiliz askerinin mezarları birbirine 6 metre uzaklıkta ve taşları birbirini görecek şekilde konumlanmıştır. Bu düzenle hiçbir planlama yapılmadan tesadüfi olarak gelişmiştir.