BÜYÜK İSKENDER

33 yaşında ölmüş olsa bile o dönem bildikleri dünyanın neredeyse tamamını fethettiği için bir çok tarihçi için yaşamış en büyük generaldir. Yaptığı savaşlarda bir çok kral gibi savaşları arka saflarda izlemek ile yetinmemiş tüm savaşlarında direkt olarak ön saflarda savaşarak yenilgisiz biçimde yoluna devam etmiştir. Dönemin büyük uygarlıklarından Pers, Mısır, Hint uygarlıkları gibi bütün uygarlıkları topraklarına katmıştır.

CENGİZ HAN

Dünya genelinde kana susamış bir savaşçı lider olarak bilinse bile halkı için Kutsal Savaşçı olarak bilinen ve çok çok sevilen bir semboldür Cengiz Han. Moğol kitabelerine uyarak halkını Moğol İmparatorluğu altında birleştirmiştir. Gelmiş geçmiş en büyük savaşçılardan bir tanesidir ve çok fazla sayıda savaş kazanmıştır. Hatta kazandığı savaşlar neticesinde o dönemdeki dünya nüfusunun 4’te 1’ine hükmetmiştir.

SPARTA KRALI LEONİDAS

Yunan-Pers savaşları sırasındaki en önemli figürlerden bir tanesidir. Dünyanın gelmiş geçmiş en korkulan ordularından bir tanesi olan Sparta ordusunun başında yer alıyordu. Korku nedir bilmeyen cesur karakteri ile biliniyordu ve Thermopyle’de 300 adamı ile birlikte yüz binlerce kişilik Pers ordusuna karşı yaptığı savaşın sonlarında bile tek başına yüz binlerce Pers askerine meydan okuyarak tek başına onlarla savaştığından bahsedilir.

MİYAMOTO MUSAŞİ

tarihin en önemli kılıç ustalarından birisi olarak gösterilir. 13 yaşından itibaren ölümüne yapılan düellolara girerek kılış kullanma yeteneğini geliştiren bir savaşçı daha sonra yenilmez bir Ronin (Efendisiz yani başıboş kalmış samuray savaşçısı) olmuştur. Çift kılıç kullanan Miyamoto Musaşi Hiyoho Niten İçi-riyu veya Nito Riyu stilinin babasıdır. Hayatı boyunca yenilmeyen bu adam daha sonra bir dağa çıkarak strateji, taktik ve felsefe hakkındaki “5 Yüzük” isimli kitabı yazmıştır. Bir çok tarihçiye göre katıldığı bir çok kayıtlı düello ve birebir kılıç dövüşünden hayatta kalması ile tarihin en büyük kılıç ustası olarak kabul edilir.