Koç 

Koç Burçları ego tatminine duydukları bitmek bilmeyen ihtiyaçla öteki burçlardan ayrılırlar. Onlara Bay Ukala veya Bayan Buz diyebilirsiniz. En önde olmak, ilgiyi üstünde toplamak için elinden geleni yaparlar. Ayrıca Koç Burçları yatakta, aşkta, işte ve yönetimde karşılaşabileceğiniz en bencil burçtur. Karşısındakinin hislerini hiç anlamayacak, kırsa farkında olmayacaktır. Kolay kolay beğenmeyecek, hataları için özür dilemeyecektir. Çünkü egoları başkalarının da becerikli olabileceğini düşünmelerine izin vermez. Onu sık sık başkalarına nasihat verip ukalalık taslarken görebilirsiniz.

Boğa

Pratik olmayan yavaş hareketleri vardır Boğa Burçlarının. Onu aktive edebilmek size düşer, bazı zamanlarda arkasından itmeniz bile gerekebilir. Ayrıca size bir dediğinizi yirmi kez tekrarlamak zorunda bırakacak bir geç anlayışları vardır.

İkizler

ikizler Burçları öyle bir çeneye sahiptir ki sizi bir kilitlediler mi kaçmanız mümkün değildir. Uzak durmak en iyisi olacaktır. Sıcakkanlı ve sevimli olsa da bencil yönleri de baskındır.

Yengeç 

Yengeç Burçlarının sempatik ve başkalarının sıkıntılarına ilgi gösteriyormuş gibi gözüken yapılarının altında büyük bir bencillik yatar. Öyle bir tembeldir ki bir iş yapacaksın deseniz aklı çıkar. Birazcık da saf ve sahte oluşu kolay kandırılmasına yol açar.

Aslan

Ah sen küçük aslancık yok musun, millet senin arkandan dalga geçiyorken sen hala kendini dünya üzerindeki en kusursuz insan sanmaya devam edersin. Olanlardan bihabersin. Aslan Burçları eleştiriye hiç gelemez, son derece kendini beğenmiştir ve hayatını aynada orasına burasına bakıp kendine hayran kalarak geçirir.

Başak 

Hayatı ayrıntı olan Başak Burçları bazen kendini bu ayrıntılar arasında kaybeder. Ayrıca son derece titiz oluşu insanlara gına getirir. Hastalıktan ölesiye korkar ve evini düzenli tertipli tutacak diye her bir şeye kusur bulur. Ayrıca etrafındakilerin kafayı yemesine sebep olan sağı solu didik didik etme özelliği vardır. Ayrıca dili sivri ve soğuk bir insan olma özelliği gösterir.

Terazi

Terazi Burçlarının sanatçı ruhları bizimle aynı boyutta yaşamalarına izin vermez. E haliyle aklı bir karış havada gezen Terazi Burçları iş bulmakta çok zor zamanlar geçirir. O hayatını gezerek geçirmek isteyecektir. Güzelliğe kafasını fazla takar ve aklı bir karış havada halleri dengesizliğe yol açar.

Akrep 

İsmi gibidir Akrep Burçları fazla yakınlaşırsanız sokabilir. İçten pazarlıklı ve kıskançlık krizlerinden bir türlü çıkamayan bir karakterleri vardır. Aşkta, yatakta ve işte sert tarafını göreceksiniz ve duygusuzluğuna hayret edeceksiniz.

Yay 

Yay Burçları hayata tozpembe gözlüklerle bakan Polyannamsı bir karakterdir. Ancak böyle olarak kabiliyetsizliğini örtebilir zaten. İşi gücü gezmek olduğundan çalışmak hiç hoşuna gitmeyecektir. Hayatının bir parti gibi geçmesini izleyecek, fazla ciddi olamayacaktır.

Oğlak 

Zodyak’ın en kalpsiz burcuyla karşı karşıyasınız. Oğlak Burcu’nun duygusuz halleri bir duvarı anımsatır, ne yaparsanız yapın tepkisiz kalacaktır. Aşırı maddiyatçı ve cimri yapısı risk almasına izin vermeyecek, iş hayatında amacına dört kolla sarılmasına yol açacaktır.

Kova 

Çok atak biri sanılsa da aslında bir şey için gerçekten çabalamaktansa yalan söylemeyi tercih edecektir. Fakat bunda bile başarısızdır. İnsanları manipüle eder, kendini diğerlerinden daha üstün görür ayrıca sık sık dedikoduyla ortalığı birbirine katar. Kova Burçlarının çıkarları için yapmayacağı şey yok gibidir.

Balık 

Duygusal tavırları onları avlanmaya oldukça müsait bir ava dönüştürür bu burçlar. Balık Burçları’nın hayal güçleri öylesine gelişmiştir ki kendilerini FBI veya CIA tarafından takip edildiğini sanıp kafayı yiyen birçok Balık Burcu örneği vardır. Onlar hakkında bunları bilmeniz bile yeterli olmalıdır.