Farkında olmuyor olabilirsiniz ama el tutuşma şekliniz, ilişkiniz ve nasıl bir çift olduğunuz hakkında çok şey söylüyor. Sizi farklı el tutuşma şekillerinin ardındaki gerçek anlamı bulmaya davet ediyoruz.

Yani sorumuz şu, siz nasıl el ele tutuşuyorsunuz? Hiç dikkat ettiniz mi?

1. İç içe bakan avuç içi

Sevgilinizle bu şekilde el ele tutuşuyorsanız, sizin sevginiz şefkate dayanıyor ancak ilişkiniz pek de tutkulu değil. Aynı zamanda, avuç içi aşağı bakan kişi ilişkide daha güçlü bir kişiliğe sahip. Bu kişi genellikle ilişki içinde daha inisiyatifli ve kararlıdır.

2. Birbirine geçen parmaklar

Parmakların sarılması ve avuç içinin birbirine değmesi şeklindeki el tutuşması tutkulu bir ilişkiyi ve iki kişi arasında güçlü bir bağlantı olduğunu sembolize eder. Burada sevgililerin birbirinin elini sıkıca tutması önemlidir. Ellerden biri çok rahat olursa bu iyiye işaret değildir.

3. Tek parmak tutuşma

Bu el tutma şekli her iki tarafın da bağımsızlığına düşkün olduğu anlamına gelmektedir. Bu tür çiftler birbirlerinin alanlarına ve mahremiyetine saygı göstermeyi bilir.

4. Diğer bir el ile "Destek"

Bir diğer elinizi destek gibi kullanırsanız, genellikle ikinizin arasındaki hislerin ciddileştiği anlamına gelir. Ne yazık ki, her zaman olumlu bir işaret değildir: aynı zamanda bu sevdiğinizi sahiplendiğiniz anlamına da gelmektedir.

5. Bağlantılı kol

Ellerini bu şekilde tutuşan çiftler, genellikle bir sosyal etkinliğe katılanlar arasında görülür. Bununla birlikte, her gün bu şekilde el ele tutuşuyorsanız, sevgilinizi sahiplenmeye çalışıyorsunuz ya da ilişkinizde güvensizlik hissediyorsunuz.

6. Parmak tutuşarak ve hafifçe elini çekmek

Bu, çiftin ortak fikirlerinin ve hislerinin olmadığını gösterir. Ayrıca bir kişinin ilişki rutininden bıktığının bir işaretidir.