1994 doğumlu güzel modelin hastalığı dört yaşında teşhis edildi. Toronto’da, kuaför olan annesi ile yaşıyordu. Cilt lekeleri yüzünden arkadaşları tarafından hakaretlere maruz kaldı, sürekli okul değiştirdi, kabus gibi bir çocukluk geçirdi. Michael Jackson’ın hastalığı olarak bildiğimiz Vitiligo, günden güne cildinin pigmentlerini kaybetmesine sebep oluyor, cildinde beyaz lekeler, ruhunda da karanlık izler oluşuyordu.

Ergenliğini atlattığında artık kendini fark etmeye başladı. Mükemmel bir fiziği vardı, siyahi teninde oluşan simetrik beyaz lekeler onu farklı kılıyordu. Birçok fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştı. Çok geçmeden fark edilmeye başladı. Güzellik yarışmalarına katıldı ve büyük bir ilgiyle karşılaştı. Çocukluğunu kabusa çeviren Vitiligo onun için artık bir şans olmaya başladı. Kusurları kabul ederek onlarla mutlu olmak konusunda herkese ilham oldu.

Instagram’da süper model Tyra Banks tarafından keşfedilen Kanadalı model Winnie Harlow, deri hastalığı vitiligoya sahip olmasıyla tanınıyor.

Dört yaşından beri cildin pigment kaybetmesine sebep olan, "Michael Jackson hastalığı" olarak bilinen vitiligo ile yaşayan Harlow, okulda karşılaştığı dışlayıcı tutum nedeniyle eğitimini yarım bırakmak zorunda kaldı.

Kendiyle barışık olmaktan vazgeçmeyen 22 yaşındaki model, America's Next Top Model yarışmasına katıldıktan sonra dünyanın en popüler modellerinden biri haline geldi.

En büyük markalarla çalışan Harlow, şöhretini vitiligo hastalığı sözcüsü olarak kullanmayı da ihmal etmiyor ve kendisi gibi olanlara yardım ediyor. Elle dergisine verdiği röportajda, “Kendimi bir ilham kaynağı olarak görüyorum” dedi.


Harlow, “Birilerinin özeneceği bir rol model olmak zorunda olduğuma inanmıyorum. Annem bana ilham veriyor ve ondan mükemmel şeyler alıyorum ama annemde benim asla yapmayacağım şeyler de var. Dolayısıyla annem benim rol modelim değil ama benim için büyük bir ilham kaynağı” şeklinde konuştu.

“Ben sadece bir insanım” diyen genç model, “Sizin gibi bir beynim var, derimin altında sizinki gibi bir iskelet var” şeklinde konuştu.