ÖRÜMCEK YAĞMURU

6 nisan 2007'de Arjantin'in Salta eyaletine gökten örümcek yağdı. Christian Oneto Faona ve arkadaşları Paskalya tatilinde Salta eyaletine gitmeye karar verdiler. San Bernardo dağına tırmanmaya başlayan arkadaşlar 2 saat sonra toprağın üzerinde farklı renkte ve çeşitlikte örümceklerle karşılaştılar. Akabinde gözlerini göğe çeviren arkadaşlar örümceklerin gökyüzünden yağdığını gördüler ve kameraya kaydettiler.

GÖKTEN DÜŞEN İNEK

1997'de tekneleri batan Japon balıkçılar Japon denizinden kurtarıldılar. İddialarına göre gökten düşen bir inek teknelerinin batmasına neden oldu. Bu açıklamalarına inanılmayan Japon balıkçılar hapishaneye gönderildi. Bu olaydan 2 hafta sonra Rus Hava Kuvvetleri Japon yetkililerine, kargo uçaklarındaki bir mürettebatın inek çaldığını ve kayıtsız uçağa bindirilen ineğin ağırlığı uçak ve mürettebat için tehlike yaratınca 30,000 feet yükseklikten aşağı atıldığını bildirilmiş.

KAN YAĞMURU

2008 yılında, Kolombiya'daki Choco La Sierra adlı bir bölgeye gökten kan yağdı ve bir yerel bakteriyolog tarafından onaylanan bu olayda yağan sıvıdan örnek alınıp incelenmek üzere en yakın kasaba olan Bagado’ya götürüldü. Bölgenin rahibi bunun insanların günahkar tavırlarını değiştirmeleri için tanrıdan bir işaret olduğunu belirtti.

JÖLE YAĞMURU

2009 senesinde İskoçya'da havadan jöle yağdı. Tam olarak ne olduğunu anlaşılamayan jöle kıvamındaki nesne National Geographic görevlileri tarafından test edildiğinde her hangi bir DNA izine rastlayamadılar. Jöle kıvamındaki bu nesnenin ne olabileceği hakkındaki teorilerden en yakını şahin veya balıkçıl kuşların sindiremediği kurbağa ve kurbağa yumurtalıklarını kustukları yönünde.

SOLUCAN YAĞMURU

Polis departmanı çalışanı Eleanor Beal işe gitmek için karşıdan karşıya geçerken caddeye gökten bir şey düştü. Yağmur yağmuyordu. Kadının dediğine göre gökten kümeler halinde solucanlar yağıyordu. Nereden geldikleri bir gizem olan solucanların en mantıklı açıklaması aynı anda 5 mil ileride deniz üzerinde gerçekleşen hortum.

FARKLI RENKLERDE YAĞAN KAR

2007'de Rusya'nın Omsk bölgesinde gerçekleşen olayda kokusu portakal gibi olan sarı ve yeşil renklerinde kar yağdı. Geçtiğimiz şubat ayında Rusya'nın Saratow şehrinde yine gerçekleşen olayın videsu için Tıklayınız