Petra antik kenti – Ürdün

Güneşin açısına göre rengi pembe, kırmızı, turuncu ve sarıya dönüşen kayalıkları, Nebatiler öyle güzel şekillendirmişlerdir ki, Şair John William Burgon, burası için “Tarihin yarısı kadar yaşlı gül kırmızısı şehir” ifadesini kullanmış.

Keukenhof Park, Hollanda

Hollanda gök kuşağı renklerinde lale bahçeleriyle ünlü ve bunların en güzeli Keukenhof. Laleleri görmek için en iyi mevsim Nisan ortası. Gitmişken başkent Amsterdam da şart.

Moravian tarlaları, Çekya

Moravya Tarlaları adeta doğal bir alan değil de bir ressamın dahice vurduğu fırça darbeleriyle oluşan yağlı boya tablosu gibi. Pastel renkli tepeler çok güzel ve Çek Cumhuriyeti başkenti rüya şehir Prag da dünyanın en güzel kentlerinden biri.

Kapadokya, Türkiye

Olağanüstü ve benzersiz kaya oluşumları, Hristiyanlığın ilk döneminden kalan mağara kiliseleri ve yeraltı şehirleriyle, Türkiye‘mizin Kapadokya bölgesi milyonlarca turist ve birçok kaynak tarafından dünyanın en güzel yerleri ve sıra dışı bölgeleri arasında gösteriliyor.

Fernando de Noronha, Brezilya

Brezilya’nın kuzeydoğu kıyısındaki Fernando de Noronha Takımadaları, ülkenin en güzel kumsal ve manzaralarına sahip 21 adadan oluşuyor. Şelaleler, kayalık uçurumlar, beyaz kumsallar, ve az turist olan dalış yerleri. Ben Brezilya’nın Sao Paulo ve Porto Alegre şehirlerini de beğendim.

Great Blue Hole, Belize

Daire şeklinde ve lacivert Büyük Mavi Çukur, 300 metre genişlikte ve 124 metre derinlikte deniz çökme çukuru veya obruk, Lighthouse Resifi’nin ortasında yer alıyor. Dalgıçlar son buzul çağı sırasında oluşan kalker sarkıt ve dikitlerin güzelliğini ve harikalığını görebiliyorlar. Gezilecek en güzel yerler arasında.

Aşk Tüneli, Ukrayna

Ukrayna‘nın Klevan şehri yakınındaki beş kilometreye yakın demir yolu, ağaç ve sarmaşıklarla sarılı bir tünel haline gelmiş. Aşık çiftler için dünyanın en romantik yerleri arasında.

Kara Orman, Almanya

Kara Orman (Schwarzwald) Almanya‘nın güneybatısında bulunan Baden-Württemberg eyaletindeki ağaçlık, çok güzel bir dağlık bölge. Tuna Nehri ve Ren Nehri Kara Orman’da doğuyor ve bölgede soyları tükenmekte olan Bozkurtlar yaşıyor.