Villages - Florida

Villages emekliler için inşa edilmiş Florida'da yer alan bir kasabadır. Bu kasaba 3321 golf arabası geçit oluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini almıştır.

Busingen Am Hochrhein - Almanya

Busingen Am Hochrhein, İsviçre'de yer alan bir Alman şehridir. Bu şehrin hem İsviçre hem Almanya için ayrı ayrı posta kodları ve telefon kodları bulunmakta. Polis ihtiyacı duyduğunuzda ise istediğinizi çağırabiliyorsunuz ancak genelde İsviçre polisi gelmekte.

Whittier - Alaska

Hemen hemen tüm Whittier sakini, 14 katlı bir binada yaşamakta. 200 üzeri olduğu düşünülen Whittier sakinlerinin polis, klise, alışveriş ihtiyaçları da Begich Towers isimli 1956 yılında inşa edilen bu binadan karşılanmakta. Whittier şehri yaz aylarında 22 saat güneş ışığı alırken, kış aylarında 6.35 metreye varan karla kaplı olabilmekte.

Colma - Kaliforniya

Colma, mezar şehir olarak adlandırabileceğimiz bir kent. 1.5 milyon üzerinde ölü bulunan bu şehirde yaşayan sayısı ise sadece 1500 civarı.

Monowi - Nebraska

Monowi, Çek göçmen Elsie Eller ve çevresindekiler tarafından kurulan ufak bir kasabadır. 1930'lu yıllarda 150 kişilik nüfusa sahip bu küçük kasaba 2000'li yıllarda yalnızca 2 kişinin ikametine sahip olmuştur. Bu iki kişi ise ikamet babaları olan Elsie Eller ve kocasıdır. Elsie Eller'ın kocasının 2004 yılında ölümü ile Eller şuan tek başına yaşamaktadır.

Ordos - Çin

Ordos, Çin'in en büyük hayalet kasabasıdır. Çin'de bir milyon kişinin yaşaması için hazırlanan bu şehir yalnızca kapasitesinin %2'sini kullanabilmiştir.

Longyearbyen - Norveç

Longyearbyen, Norveç'te yer alan ve dünyanın en kuzeyinde bulunan kentidir. Kentte yer alan kütüphane, ATM, üniversite dünyanın en kuzeyinde yer alan yapılarıdır.