Daha önce dünya bir köpeğin gözünden nasıl gözükür diye hiç merak ettiniz mi? Ya da bir arı nasıl görür? Dünya üzerindeki her görüş eşsizdir. İşte hayvanların gözünden dünya...

Arılar

Arılar, insanlardan üç kat daha fazla dünyayı kavrarlar ve ultraviyole ışınlar gibi görürler.

Köpekler

Köpekler düşük görme gücüne sahiptir. Onların gözleri renk çoğunluğuna karşı duyarlıdır ve dünyayı biraz soluk görürler. Ama diğer yandan geceleri çok iyi görürler. İyi gelişmiş perspektif ve derinlik hissine sahipler. Hareketlere karşı aşırı duyarlıdırlar.

Kelebekler

Kelebekler inanılmaz böceklerdir. Onların görüş açıları çok keskin değildir ama insanlardan çok daha fazla renk ve iz görebilirler, ultraviyole ışığı dahil olmak üzere.

Sinekler

Sinekler çok yönlü görüş açısına sahiptir. Bu özellik onların yüzlerce minik gözünden oluşan görüntülerin beraber algılaması ile oluşur. Ayrıca sinekler de ultraviyole ışın gibi görürler. Ve dünya onların gözünde, insanların gözüne oranla çok yavaş hareket eder.

Yılanlar

Yılanlar çok düşük görüş vizyonuna sahipler ama geceleri modern kızılötesi teknolojisinden on kat daha fazla termal radyasyon görürler.

Atlar

Atların gözleri başlarının yan taraflarına doğru konumludur. Bu atların herhangi bir tehlike ile karşı karşıya geldiklerinde, kendilerini uyarmalarına yardımcı olur. Ama bu durumun dezavantajları da vardır. Atlar burunlarının ucunu asla göremezler.

Balıklar

Evinizdeki akvaryum balıklarınız ultraviyole ve her şeyi büyütülmüş olarak görürler. Bu büyük ihtimalle birçok balığın şaşırmış görünmesinin nedeni.