İnternet üzerinden milyonlara ulaşabileceğini kanıtlayan Sıfır Bir dizisi 3. sezonu ile birlikte kabuk değiştirerek daha büyük bir prodüksiyon ile blutv platformuna geçiş yaptı. Peki bu serüvende neler oldu, Sıfır Bir dizisi nedir en baştan bir göz atalım istedik. Dizinin kendi Youtube kanalında yayınlanan ilk bölümün görüntülenme sayısı şu anda 12 milyon.

Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde geçen hikayede bir grup gencin kanun dışı macerası ele alınıyor. İşsizlik oranının çok yüksek olduğu Adana'nın bu bölgesinde hırsızlık, darp, yaralama ve hatta cinayet gibi suçlara karışmış bir grup gencin uyuşturucu, fuhuş gibi suçlarla olan kendi tarzlarında mücadelesini bu dizide bulmak mümkün.Söz konusu topluluğun uyuşturucu ve fuhuş karşısında aldıkları cephe, kendi mahallelerini ve mahalle sakinlerini kollama ve koruma çabaları onları hem dizi hikayesinde hem de gerçek hayatta kahramanlara dönüştürdü.

Sıfır Bir'in vaat ettiği en önemli özelliği aşırı gerçekçilik. Bu durum öyle bir seviyeye vardı ki, dizinin çekimleri esnasında Adana Polisi dizi setini bastı. İlk sezonda elde ettikleri müthiş izlenme rakamlarının ardından, ikinci sezonda daha güçlü bir prodüksiyonla yine Youtube'da devam eden dizi oyuncuları takipçilerinin desteği ile birer sosyal figüre dönüştü. Bu 10 bölümün ardından toplumun ve dizi endüstrisinin her kesiminden ilgileri üzerine toplayan Sıfır Bir'e yerli yabancı internet yayıncılığı platformlarından transfer teklifleri yağdı.

Üçüncü sezonu ile birlikte yine takipçilerini ekranlara kitleyen dizi, bu sefer blutv platformunda sevenleri ile buluşuyor. Eğer sinema bir sanat ise, Sıfır Bir bunu mükemmel bir şekilde ekrana yansıtıyor. Aşırı gerçekçi oyunculuklar, imkanlar dahilinde elde edilmiş yüksek görsel kalite, hikayenin kusursuz aktarılması, mekanların inanılmaz derecede iyi kullanılması ve daha fazlası bu dizide. Bir diğer yandan da bölge koşulları sebebiyle suça sürüklenmiş hayatların en az dizide görüldüğü kadar gerçek olması insanın içini acıtıyor.