Kanada, öğrenciler için yüksek kaliteli eğitim veren üniversiteleri, İngilizce ve Fransızca dillerindeki geniş kapsamlı lisans programları ve burs seçenekleri ile rüyalar ülkesi Amerika’dan sonra en popüler eğitim destinasyonudur. Son yıllarda Kanada’nın, hem eğitim hem de kariyer alanlarında sıklıkla tercih edilmesinde hükümetin göçmenlere uyguladığı politikanın büyük önemi vardır. Zira günümüzde, ülkede bir üniversiteye başvuran öğrencilerin aklına iki düşünce gelir: mezuniyetten sonra Kanada’da yaşam ve kariyer.

Yapılan birçok araştırma ve anket Kanada’nın dünyanın en yaşanabilir ülkesi olduğunu göstermektedir. Ekonomiden düşük vergilere, sağlıktan milli gelire, düşük suç oranlarından temiz havasına kadar özellikle Kanada’da okumak isteyen uluslararası öğrencilerin tercih ettiği ülkede, Toronto, Montreal, Ottawa ve Vancouver en yaşanabilir şehirler arasındadır. Dünyanın en eğitimli ülkesi olarak da ilginç bir detaya sahip Kanada’da nüfusun yarıdan fazlası en az üniversite mezunu olmasının yanı sıra, hoşgörülü ve kibar insanlarıyla dikkat çeken ülke, huzurlu ve güvenli bir hayat sürmek isteyenler için ideal bir yerdir. Yüksek yaşam standartları ve teknolojiye dayalı endüstrisi ile Amerika’ya çok benzeyen Kanada hükümeti, her yıl kapılarını binlerce nitelikli göçmene açar.

Dünyanın en muhteşem doğa olaylarından biri olan Aurora Borealis yani kuzey ışıklarının en net ve yakın olarak görüldüğü yerler, Kanada’nın Yukon, Nunavut ve kuzeybatı topraklarıdır. Yeryüzünün manyetik alanı ile güneşten uzaya saçılan parçacıkların oluşturdukları etkileşim olarak bilinen ve Kuzey kutbuna yaklaştıkça artan bu renk şöleni, özellikle Kasım ve Şubat ayları arasında yeşilimsi bir parlaklık ve bazen de soluk bir kırmızıyla gökyüzünü aydınlatır. Özellikle doğa severlerin ilk duraklarından olan Yukon, Kanada hakkında birçok ilginç bilgiye sahip olacağınız Altına Hücum döneminin izlerini taşır.