1) Gansbaai, Güney Afrika:

Köpekbalıkları! Yeterince korkutucu mu? Peki, Büyük beyaz köpekbalığı! Yüzünüzün renginin sararıp solmasına neden oluyor değil mi? Gansbaai kasabası Western Cape, Güney Afrika’da bulunan küçük bir balıkçı kasabasıdır ve çok sayıda büyük beyaz köpekbalığına ev sahipliği yapmaktadır. Bu kasaba bazı kişiler tarafından dünya büyük beyaz köpekbalığı merkezi olarak anılmaktadır.

Gansbaai’ de küçük bir ada olan Geyser Rock’ da yaklaşık 60.000 Güney Afrika kürklü foku yaşamaktadır. Bu adanın yakınlarında bulunan nispeten daha büyük bir ada olan Dyer adasında ise yüz binlerce penguen yaşamaktadır. Bu iki adayı birbirinden ayıran bölge ise “Shark Alley” olarak adlandırılan köpekbalığı bölgesidir. Büyük beyaz köpekbalıkları bu bölgedeki deniz canlıları ile beslenir ve bu bölgede çok sayıda bulunurlar. Büyük beyaz köpekbalıklarının gücü ve gazabını açıklamaya bile gerek yoktur. Eğer bir köpekbalığı savaşçısı değilseniz bu bölgeden uzak durmalısınız!

2) Acapulco Plajı, Meksika:

Bu plajda köpekbalıklarından korkmanıza gerek yok, ölümcül su altı akımları da yok! Radyoaktif kirlilik ya da tehlikeli deniz canlıları da bulunmamaktadır. Yine de, plajları arasında en ölümcül olanıdır. Burada insana zarar veren yine insanın kendisidir. Acapulco plajı cinayetleri ile tanınmaktadır. Mart 2013 yılında yapılan bir çalışmaya göre Acapulco plajındaki cinayet oranı Amerika Birleşik Devletlerine oranla 28 kat daha fazladır. Bir zamanlar turist cenneti olan bu yer şimdi dünyanın ikinci en şiddetli şehri olarak adlandırılmaktadır.

3) Amazon Plajları, Brezilya:

Eğer buraya seyahat etmeye karar verirseniz, size eşlik eden sadece köpekbalıkları olmayacak onların yanı sıra piranhalar, elektrikli yılan balıkları, anacondalar ve diğer ölümcül deniz canlıları da olacaktır. Brezilya’nın Amazon plajları en ölümcül ve zehirli sualtı deniz hayvanlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

4) Bikini Atoll, Marshall Adaları Cumhuriyeti:

Son 65 yılda Bikini Atoll, Marshall Adaları sularının etrafında balıkçılıkta büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüş deniz yaşamında bir artışa yol açmıştır. Herhangi bir deniz yaşamı da değil. Köpekbalıkları! Tehlikeli köpekbalıkları! Bu sularda bulunan köpekbalıkları sayısının çok fazla olması nedeniyle bu sulardan uzak durmanız gerekmektedir.

Eğer köpekbalıkları sizin için yeterli değilse, bu UNESCO Dünya Mirası bölgesi 1946 ve 1958 yılları arasında 20’den fazla nükleer silah için bir test alanı olarak ilan edildi. Bunun sonucunda oluşan nükleer radyasyon insan yaşamı, hayvan yaşamı ve hatta bitki yaşamı için tehlikelidir. Bu çifte tehlikeli bölge görünüşe göre size uygun değil!